Svět podle Daliborka online

Dokument Svět podle Daliborka online ke zhlédnutí. Jenom málo dokumentů si zaslouží takovou pozornost jako právě tento. Režisér Vít Klusák natočil působivý časoměrný film, který rozebírá nešvary dnešní doby lépe, než málo co jiného.

Přímo zde na této webové stránce jsme pro vás přichystali oceňovaný český dokument, který vzbudil obrovskou pozornost – Svět podle Daliborka online. S námi si budete moci tento jedinečný film přehrát opravdu jednoduše a doslova na pár kliknutí myši. V kinech měl svojí premiéru ve čtvrtek 13. července 2017, ale vy si ho pustíte jednoduše přes internet. Je to opravdu působivý životní příběh ze zajímavých kulis. Poznáte lidi, o kterých jenom tušíte že existují, ale doposud jste si to ani netroufli říci.

Film Svět podle Daliborka online ke zhlédnutí.

Tvůrci a herci

Za filmem stojí velmi zkušený filmař Vít Klusák. Ten má za sebou už mnoho filmů, seriálů a dokumentů. Právě na tento specifický žánr se zaměřuje nejvíce a očividně mu to jde skvěle. Na co se tedy můžete těšit? Strhující životní příběh, který rámuje problémy současné doby. Hlavním hrdinou příběhu je jistý Dalibor K. z Prostějova. Co se týká scénáře a stylu vyprávění, to vše měl pod taktovkou sám pan režisér. Na scénáři mu pak pomohli ještě Marianna Stránská a Adéla Elbel. Co se týká dalších profesí, tak za kameru se postavil Adam Kruliš a hudbu složil Vladimír Godár. Zvuková složka je mimochodem naprosto skvělá a věrně dokresluje atmosféru celého filmu.

Dalibor z Prostějova sám neví co s životem.

Příběh

Dalibor K. je zatvrzelý nácek. Zastává radikální názory. S příslušníkem menšiny by se ani nebavil. Nesnáší spoustu věcí mimo jiné cikány, Židy, uprchlíky, homosexuály, Merkelovou, pavouky a zubaře. A na prvním místě samozřejmě svojí práci a vlastně asi i celý život. Vyholená hlava, černé hadry s lepkami a zašlými symboly. Působí drsně, přesto stále žije se svojí třiašedesátiletou matkou a opravdový plnohodnotný vztah ani nezavadil.

Na uprchlíky už je dobře připraven.

Jeho frustrace je zřejmá. A zatímco se považuje za velkého vlastence, tak mu dělá problém napsat jednoduchou větu bez chyb. Sotva totiž dochodil základní školu a nyní se živý jako lakýrník. To jsou opravdu nelichotivé vyhlídky, se kterým nikdo nemůže být spokojený.

Film Svět podle Daliborka online ke zhlédnutí

Svět podle Daliborka už na vás čeká online ke zhlédnutí. S námi si ho můžete přehrát opravdu pohodlně a doslova na pár kliknutí vaší myši. To je opravdu skvělá možnost, protože tento film vás opravdu dostane. Samozřejmě hlavní je příběh, ale v tomto případě ani audiovizuální zpracování není na škodu.

Závěr

Nový český dokument Svět podle Daliborka už na vás čeká online ke zhlédnutí. S námi si ho opravdu užijete. Děj velmi názorně odhaluje podhoubí, ze kterého vyrůstá flustrace většiny slušných Čechů. Falešná a milná nenávist v nich vyvěrá především z jejich vlastních zpackaných životů. Neutěšené situace, kdy sice mají práci, bydlení, jídlo, ale nejsou schopni naplnit ani své základní životní potřeby. Dalibor je typickou ukázkou člověka, který si stěžuje na svůj osud a ostatní, ale sám nedělá vůbec nic proto, aby se měl jenom trochu lépe! Je to zajímavý osud. Film je místy trochu přehnaný, ale to mu přeci jenom zase tolik neubírá z autenticity a kvality. Za nás vám ho tedy můžeme jenom doporučit. Přehrajte si ho, co nejdříve.